Zespoły

Bolewski &Tubis 


duet jakiego jeszcze nie słyszeliście. Ich muzyka to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas występów na żywo. Nieprzewidywalny pierwiastek improwizacji, sprawia, że ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają duetowi najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzyą  tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet.
 

Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz

„Nasza Miłość” feat. Piotr Orzechowski „Pianohooligan”,

Andrzej Święs, Krzysztof Dziedzic. Koncert promujący nową płytę.


"Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce w marcu tego roku. Dorota i Henryk tworzą zgrany zespół na scenie i w życiu. Większość utworów, które znalazły się w projekcie skomponował Henryk Miśkiewicz – są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty.

Unleashed cooperation


poznański kwintet, który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji. Skład powstał z pomysłu Krzysztofa Kuśmierka i Patryka Matwiejczuka - wieloletnich przyjaciół. W muzyce zespołu można odnaleźć inspiracje muzyką współczesną oraz ludową przy jednoczesnym zachowaniu jazzowego fundamentu.
 

Koncert Kuba Płużek Quartet


Czwórka znakomitych i uznanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, zagrają utwory ze swoich trzech albumów: „First Album”, „Froots” i „Creationism”.
Kuba Płużek - kompozytor i pianista jazzowy. Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz
i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii.

Lublin Street Band


szalona, orkiestra zarażająca pozytywną dawką  jazzowo - funkowej energii. Zespół występuje zarówno w wersji unplagged jako orkiestra uliczna oraz w pełnym brzmieniu scenicznym ze wzbogaconą sekcją rytmiczną. Jazz, funk, soul, szalone improwizacje, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje numerów znanych z filmów gangsterskich w zawodowym wykonaniu to najmocniejsze strony bandu. Moc instrumentów dętych porwie każdego!
 

Warsztaty wokalne z Dorotą Miśkiewicz.


Nieprzerwanie od 2018 r. zwyciężczyni rankingu Jazz Top magazynu "Jazz Forum” w kategorii wokalistka roku. Kompozytorka, autorka tekstów, pomysłodawczyni projektu PIANO.PL, podczas którego w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się z nią kilkunastu wybitnych pianistów.   
Nagrywała z Cesarią Evorą, ma na swoim koncie współpracę z Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Toninho Horta, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej.
Zakotwiczona w jazzie, wypływała na szerokie wody eksperymentów. Szczególnie bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta Caminho. Interesującym eksperymentem była także płyta Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci nagrana z grupą Kwadrofonik, specjalizującą się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Wydała 8 autorskich płyt - w tym album Nasza Miłość nagrany wspólnie z tatą Henrykiem i bratem Michałem. Niezliczona jest także liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów. 
© CK105 Koszalin. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk