Zespoły

Alex Goodman Trio 

(USA)

Alex Goodman to wiodący międzynarodowy muzyk jazzowy, który nagrywał lub występował z takimi muzykami jak John Patitucci, Ari Hoenig, Charles Lloyd, Dick Oatts, Rich Perry i wielu innych. Grał w najważniejszych salach koncertowych i festiwalach w Nowym Jorku, w tym Jazz Standard, Birdland, Lincoln Center, Jazz Gallery, Smalls, Winter Jazz Fest, Mezzrow, 55 Bar i wiele innych. Zdobył pierwszą nagrodę i nagrodę Audience Choice Award na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Montreux. Był wielokrotnie nominowanym do JUNO (kanadyjskiej nagrody Grammy).
Alex Goodman.jpg

Florian Arbenz & Vistel Brothers „CONVERGENCE” 

(Australia, Kuba, Brazylia, Szwajcaria)

Florian Arbenz po raz pierwszy spotkał się z Vistel Brothers podczas studiów w Hawanie prawie 20 lat temu, a kolejny raz gdy grali z legendarnym Gregiem Osby. "Ponieważ gram tak dużo z trio fortepianowym VEIN, w nowym projekcie nie chciałem pianina, a gitarę, i mam wspaniałego brazylijskiego gitarzystę Nelson Verasa, który przyłączył się do tej przygody." Do projektu dołączył kontrabasista z Australii Rafael Jerjen. Florian Arbenz jest jednym z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych perkusistów w Europie, z niezrównanym jazzowym dorobkiem w uznanym szwajcarskim trio VEIN.

convergence october 2020.jpg
 

Orange Trane

(Polska)

Zespół Orange Trane powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas młodzi muzycy (dzis już bardzo znani i uznaniu muzycy) z lokalnego środowiska muzycznego. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na  festiwalach, takich jak: Jazz Jantar, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa, zdobywając  wiele wyróżnień i nagród. W tym składzie zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany „Obertas”, a następnie „My personal Friend”, na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a na saksofonie zagrał Maciej Sikała.

Na tegorocznym Hanza Jazz Festiwal zespół ORANGE TRANE wystąpi jako sekstet i zaprezentuje najnowszy program z płyty „Wolność” w składzie:
  • Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
  • Tomasz Łosowski - perkusja
  • Dominik Bukowski - wibrafon
  • Szymon Łukowski - saksofony
  • Michł Ciesielski - saksofon tenorowy 
  • oraz gościnnie:
  • Bartłomiej „ESKAUBEI” Skubisz – rap
Orange Trane.JPG

Black Art Jazz Collective (BAJC)

(USA)

To zespół złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Każdy członek jest liderem własnych formacji, a także integralną częścią grup prowadzonych przez pionierów jazz, w tym Wayne'a Shortera, Toma Harrella, Bobby'ego Hutchersona, Rona Cartera, Louisa Hayesa, Freddiego Hubbarda i wielu innych. BAJC wykonuje ogniste, fachowe (eksperckie) post-bopowe oryginalne utwory i dedykuje je afroamerykańskim ikonom jazzu. Zespół szybko zyskał miano znaczącej nowej grupy z pewnymi słusznie wysokimi oczekiwaniami. Ich pierwszy występ odbył się w Dizzy's Club w 2013 r. 
Black Art Jazz Collective.jpg
© CK105 Koszalin. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk