Name-34Default
  • Grażyna Łobaszewska (warsztaty wokalne),
W 1975 roku wokalistka zaczęła współpracę z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Egro Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974 by potem pojawiał się na deskach opolskiego amfiteatru wielokrotnie. W 1976 zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za „Nocny spacer”, w 1978 III nagrodę za „Zwierciadło Czasu”, a w 1991 I nagrodę za „Wszystko co złe omija mnie”.
W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. 
Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany, z którym wystąpiła na wielu festiwalach, między innymi w Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii a nawet Kuwejcie.
W 2005 roku ukazała się płyta będąca owocem współpracy Grażyny Łobaszewskiej z autorem tekstów, Krzysztofem Loganem Tomaszewski a także młodym, trójmiejskim Jazzmanem – Piotrem Manią.
Wspaniały kontakt z młodzieżą, chęć dzielenia się swą ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także miłością do muzyki sprawiają, że artystka jest również lubianym pedagogiem. Praca dydaktyczna stanowi bardzo ważny aspekt życia wokalistki, której pogoda ducha i wielkie poczucie humoru uwielbiają studenci i warsztatowicze.
Grażyna Łobaszewska prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Od 1997 do 1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. Od 1998 roku do 2003 prowadziła warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Animacji Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki.
Od 2000 r. Grażyna Łobaszewska współpracuje z młodymi, trójmiejskimi Jazzmanami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwo poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest.”
 
 
  • Danuta Błażejczyk (warsztaty wokalne)

Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „ Taki cud i miód”. Laureatka wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowymi. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, a także w filmie (grała w „Lokatorach”).
Jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ – FAnK, która ma na celu promocję utalentowanych dzieci i młodzieży i realizację wyjątkowych wydarzeń artystycznych. W 2011 r. otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych. Jest ceniona szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzną barwę głosu i niebywałą muzykalność.

 W 2015 r. obchodziła 30 lecie swojej pracy artystycznej.

 

  • Łukasz Rynkowski  (Akompaniament D. Błażejczyk)

Ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną im. G. Bacewicz w klasie klarnetu, akordeonu i fortepianu. Następnie uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w klasie teorii, klarnetu i śpiewu solowego skąd przeniósł się do Akademii Muzycznej im. F. Chopina na Wydział Edukacji Muzycznej do klasy dyrygowania prof. Bogdana Goli. Uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Kusiewicza. W czasie studiów współpracował z Warszawską Operą Kameralną, biorąc udział w koncertach kameralnych oraz przedstawieniach operowych.

W czasie studiów rozpoczął współpracę z Telewizją Podróże na stanowisku dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Dzięki temu posiada doświadczenie w pracy z kamerą oraz mikrofonem. Pracował również jako lektor, nagrywał muzykę oraz dubbingi do filmów, seriali, kampanii promocyjnych i reklam. Współpracował z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi nagrywając muzykę do podręczników edukacyjnych.

Współpraca z Waldemarem Malickim zaprowadziła go na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, w którym wystąpił w 2006 roku. To muzyka jednak sprawiła, że przez ponad rok miał możliwość uczenia śpiewu na Karaibach, gdzie współpracował z lokalną szkołą muzyczną na Gwadelupie. Pracował z kreolskimi chórami oraz solistami, prowadząc zajęcia z fortepianu, emisji głosu, dykcji i śpiewu solowego.

Obecnie w warszawskiej Dorożkarni prowadzi zajęcia z wokalu, będąc jednocześnie prowadzącym oraz akompaniatorem. Współpracuje z Danutą Błażejczyk, będąc jej akompaniatorem podczas koncertów kameralnych, oraz współprowadząc z nią warsztaty wokalne.

Od wielu lat aktywnie zajmuje się również uczeniem ludzi, jak należy obchodzić się z tak delikatnym, ale też potężnym instrumentem, jakim jest głos. W pracy skupia się w szczególności na energetyce oddechu oraz na wykorzystaniu szeregu aspektów głosu, często nawet takich, z istnienia których nie zdajemy sobie sprawy.  Szerokie wykształcenie muzyczne pozwala mu być również być aranżerem, akompaniatorem i korepetytorem muzycznym.

 

  • prof. Leszek Kułakowski (warsztaty instrumentalne/comba jazzowe

Leszek Kułakowski  www.leszekkulakowski.com  -kompozytor, pianista jazzowy, nazywany przez krytykę „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji i twórca akademickiego jazzu w  gdańskiej Akademii Muzycznej.  Kułakowski to artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej, kreatywnie eksperymentował  ze swoją muzyką, także  inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektami  komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańko. Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum  w 2000r. W dorobku kilkanaście autorskich płyt CD.

 

zobacz pozostałych: